organik gıda logo tasarım

Organik Gıda Logo Tasarımı

Organik Gıda Logo Tasarımı Nedir?

Organik Gıda Logo Tasarımı; Organik ürünleri bir araya getirerek satan, üreten kişi ve kurumların görsel ürünler ve marka üzerinde yaptıkları işi temsil eden, betimleyen sembol, işaret ya da şekil bütünüdür.

Logo – Amblem Nedir?

Logo; Bir kişi, kurum veya kuruluşun oluşturmuş olduğu markası için seçtiği, içerisinde grafiksel tasarım öğeleri barındıran sembol, işaret ya da şekillere verilen genel isimdir.

 

ORGANİK GIDA LOGO TASARIMI NASIL OLMALIDIR?

Organik Gıda Logo Tasarımı; Yapılan işin özünü temsil edebilecek bir çizim bütünlüğü oluşturmalıdır, Organik Gıdayı temsil edecek renk ve öğeler barındırmalıdır. Genel olarak fresh renkler kullanılmaktadır. Organik Gıda Logo Tasarımında genel olarak kullanılan renkler; yeşil, mavi, sarı ve turuncudur. Bu renklerin kullanılması ürünün organik, doğal ve sağlıklı olduğunu çağrıştırmaktadır. Organik Gıda Logo Tasarımında kullanılan işaret ve simgeler ise; doğa içerisinde yer alan şeylerdir. Örneğin; Buğday başağı, yaprak, ağaç v.b objeler Organik Gıda Logo Tasarımında yer almalıdır.

Logonal Tasarım olarak sizin de bir Organik Gıda Markanız olması durumunda tarafımıza iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz 🙂

Örnek Olarak tasarlanmış olan Organik Gıda Logo Tasarımını Detaylı olarak inceleyebilirsiniz .

 

 

Yoruma Kapalı